Turzyca Morrowa 'Ice Dance'

9,99
Zapytaj o produkt

Opis produktu

 Turzyca Morrowa 'Ice Dance'
Turzyca Morrowa (Carex morrovii) 'Ice Dance'
po raz pierwszy  została wprowadzona do sprzedaży przez Barry'ego Yingera w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych. Zdobyła popularność dzięki bardzo atrakcyjnym, dwukolorowym liściom, oraz wytrzymałości i łatwości w uprawie.
Odmiana 'Ice Dance' jest zimozieloną byliną(trawą ) tworzącą szerokie , gęste kępy złożone z charakterystycznych liści - wąskich, szerokości 2 cm, jasnozielonych z białymi paskami po bokach. Dorasta do 30-50 cm wysokość i 40 szerokości, oprócz dekoracyjnego pokroju i ulistnienia  ma także atrakcyjne kwiatostany w postaci kłosów z żółtymi pręcikami osiągające 40 cm wysokości. Pojawiają się one od maja do czerwca.
Turzyca ta  rośnie niezawodnie i zdrowo, jest bowiem odporna na choroby i szkodniki. Nie jest też zbyt wymagająca. Ładnie się przebarwia na stanowisku zarówno słonecznym, jak i zacienionym.
Wymaga przeciętnej, próchniczej gleby ogrodowej, byle była przepuszczalna i wilgotna, o odczynie od kwaśnego do zasadowego.
Turzyca 'Ice Dance' to dobra roślina okrywowa w miejsca zacienione i wilgotne. Nadaje się do na sadzeń  pod drzewami, nad brzegami oczek wodnych i wzdłuż ścieżek, zarówno w ogrodach przydomowych, jak i parkach. Równie ładnie  wygląda posadzona w ogrodach skalnych, na rabatach lub w donicach.
 

Dodaj swoją opinię