Scirpus lacustris (oczeret jeziorny)

5,99
dostępne
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Scirpus lacustris (oczeret jeziorny)


Bylina z płożącym się kłączem. Łodygi ciemnozielone, obłe wysokości do 3m. i grubości 1 - 1,5cm. u dołu pokryte purpurowymi pochwami. Liście podwodne taśmowate, niepozorne. Jest to roślina wysoko wyrastająca ponad wodę, silna i żywotna, dobrze oczyszczająca wodę. Zastosowanie: do stawów i większych oczek wodnych. Wymaga pełnego słońca.

(FILTR GLEBOWO KORZENIOWY)

Najskuteczniejsze oczyszczanie wody w oczku wodnym, zapewnia oczyszczalnia glebowo - korzeniowa, obsadzona odpowiednimi roślinami. Oprócz działania oczyszczającego uzyskujemy dodatkowy efekt estetyczny. Wykonanie takiej oczyszczalni jest dość proste i możliwe do wykonania dla przeciętnego właściciela oczka wodnego.

Zasady działania:

Woda z oczka wodnego powoli lecz ciągle przepływa przez systemy korzeniowe roślin. Im wolniejszy jest przepływ tym skuteczniejsze jest oczyszczanie. System filtracyjny powinien działać ciągle, aby korzenie roślin były stale zaopatrywane w wodę i tlen. Wyschnięcie oczyszczalni oznaczałoby koniec działalności oczyszczających mikroorganizmów oraz ich śmierć.

 


Dodaj swoją opinię