Rukiew wodna Nasturtium officinale

6,99
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Rukiew wodna (łac. Nasturtium officinale) 

Należy do rodziny kapustowatych  i pochodzi z Europy i Azji, ale obecnie rośnie na wszystkich kontynentach. Jak sama nazwa wskazuje, rukiew wodna  rośnie w pobliżu wody, w płytkiej wodzie - strumienie, oczka wodne .Bardzo dobrze sprawdza się jako roślina oczyszczająca w filtrach glebowo korzeniowych .

 Rukiew wodna jest najzdrowszym warzywem w świecie, co zostało naukowo udowodnione. Jednym z głównych składników są izotiocyjaniany - związki, które hamują wzrost komórek nowotworowych. Ponadto, rukiew  zawiera wszystkie ważne witaminy dla zdrowia. Z tego powodu, osoby  z niedoborem witamin powinny stosować ekstrakt z tej rośliny. Rukiew jest uważana za eliksir młodości, ponieważ spowalnia proces starzenia się skóry, naukowcy odkryli, że ta niepozorna roślina  hamuje rozwój zmarszczek. Włączenie rukwi  w diecie prowadzi do zmniejszenia porów skóry, przebarwienia i zaczerwienienia. Wszystko dzięki zawartości beta-karoten oraz witaminy C i E.

Warto ją używać w kuchni, nie tylko ze względu na korzyści zdrowotne, ale także ze względu na smak. Rukiew  ma wyraźny smak, lekko pieprzny, z nutą słodyczy, dlatego potrawy (na przykład zupy, soki owocowe i koktajle) są o wiele smaczniejsze.

Dodaj swoją opinię