Oczeret tabernamontana Zebrinus

14,99
dostępne
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Scripus tabernaemontani (oczeret tabernemoutana zebrinus)
Bylina o płożącym się kłączu zakorzeniona w podłożu. Łodygi cienkie do 6mm grubości i 1m. wysokości, sinozielone w białe poprzeczne pasy. Roślina dobrze rośnie w słońcu i półcieniu posadzona w płytkiej wodzie do 30cm. gł. Zastosowanie: do oczek wodnych i stawów. Jest jedyną z najatrakcyjniejszych roślin wodnych o pionowych pędach.. Mrozoodporność całkowita. Powinna być sadzona w miejscu widocznym na pierwszym planie, w sąsiedztwie roślin niskich ścielących się np. bobrek, niezapominajka, czarmień.

(FILTR GLEBOWO KORZENIOWY)

Najskuteczniejsze oczyszczanie wody w oczku wodnym, zapewnia oczyszczalnia glebowo - korzeniowa, obsadzona odpowiednimi roślinami. Oprócz działania oczyszczającego uzyskujemy dodatkowy efekt estetyczny. Wykonanie takiej oczyszczalni jest dość proste i możliwe do wykonania dla przeciętnego właściciela oczka wodnego.

Zasady działania:

Woda z oczka wodnego powoli lecz ciągle przepływa przez systemy korzeniowe roślin. Im wolniejszy jest przepływ tym skuteczniejsze jest oczyszczanie. System filtracyjny powinien działać ciągle, aby korzenie roślin były stale zaopatrywane w wodę i tlen. Wyschnięcie oczyszczalni oznaczałoby koniec działalności oczyszczających mikroorganizmów oraz ich śmierć.

 

 

Dodaj swoją opinię