Juncus effusus spiralis

6,99
dostępne
Zapytaj o produkt

Opis produktu

         Juncus effusus spiralis


Bylinowe, zimozielone sitowie o spiralnie poskręcanych i płożących się źdźbłach. Głębokość sadzenia od -10 do 0 Wysokość do 30 cm Stanowisko Słoneczne, lub lekko zacienione. Roślina sadzona w stefie przybrzeżnej. Odmiana odporna na mróz. Zastosowanie Odmiana nadająca się do małych i dużych zbiorników.

(FILTR GLEBOWO KORZENIOWY)

Najskuteczniejsze oczyszczanie wody w oczku wodnym, zapewnia oczyszczalnia glebowo - korzeniowa, obsadzona odpowiednimi roślinami. Oprócz działania oczyszczającego uzyskujemy dodatkowy efekt estetyczny. Wykonanie takiej oczyszczalni jest dość proste i możliwe do wykonania dla przeciętnego właściciela oczka wodnego.

Zasady działania:

Woda z oczka wodnego powoli lecz ciągle przepływa przez systemy korzeniowe roślin. Im wolniejszy jest przepływ tym skuteczniejsze jest oczyszczanie. System filtracyjny powinien działać ciągle, aby korzenie roślin były stale zaopatrywane w wodę i tlen. Wyschnięcie oczyszczalni oznaczałoby koniec działalności oczyszczających mikroorganizmów oraz ich śmierć,szcególowy opis na stronie:   roslinywodne.pl

 

Dodaj swoją opinię