DRUMI filtr bębnowy - mikrosito

8500,00
Zapytaj o produkt

Opis produktu

 Filtr wstępny do stawu. Usuwa z wody większość zanieczyszczeń stałych zanim jeszcze dostaną się do filtra biologicznego. Na mikrosicie zatrzymują się resztki pokarmu i zawiesina, które zostają cyklicznie usuwane przez spryskiwacze do kanalizacji. Produkt nie wymaga wymiany materiału filtracyjnego i jest prosty w obsłudze. Zajmuje bardzo mało miejsca.

Zasada działania:

Woda ze stawu, grawitacyjnie lub z pompy, przez wlot (1) dostaje się do środka bębna (2). Stąd przechodzi przez drobne otworki mikrosita do komory filtra, zostawiając na wewnętrznej stronie bębna wszystkie zanieczyszczenia. Kiedy mikrosito zostanie mocno zanieczyszczone, spada przepływ wody do komory filtra (6). Powoduje to obniżenie poziomu wody w tej przestrzeni. Czujnik poziomu wody zostaje aktywowany i włącza obrót bębna i spryskiwacze (3). Woda pod ciśnieniem spłukuje zanieczyszczenia z wewnętrznej strony mikriosita na bębnie do specjalnej rynny (4). Ta brudna woda z zanieczyszczeniami dalej zostaje odprowadzona do kanalizacji. Po jednym obrocie bębna mikrosito zostaje oczyszczone, wzrasta poziom wody w komorze filtra. Obrót bębna ustaje i przestają działać spryskiwacze, aż do momentu kiedy na wewnętrznej stronie mikrosita zbiorą się znowu zanieczyszczenia. Wtedy cykl się powtarza.

Pozbywamy się w ten sposób zanieczyszczeń stałych (odchody, resztki pokarmu, glony i wszelka zawiesina) które nie obciążają filtra biologicznego, który montujemy jako drugi etap filtracji stawu. Jako filtr biologiczny najlepiej zastosować "pływające złoże" - Kaldnes z napowietrzaniem.

Spryskiwacze filtra mogą być zasilane wodą z sieci wodociągowej lub z pompy ciśnieniowej. Jeśli planujemy zasilanie z pompy ciśnieniowej, jest ona dostępna jako akcesorium do filtra.

Spryskiwacze filtra mogą być zasilane wodą z sieci wodociągowej lub z pompy ciśnieniowej. Jeśli planujemy zasilanie z pompy ciśnieniowej, jest ona dostępna jako akcesorium do filtra.
Dane techniczne :
 Maksymalny przepływ 35.000 l/h
Średnica króćca wlotu brudnej wody Ø 110mm
Średnica króćca wylotu przefiltrowanej wody Ø 110mm
Średnica króćca rynny wylotowej zanieczyszczonej wody Ø 110mm
Mikrosito siatka kwasoodporna 70 mikrometrów
Waga kg 41
Wymiary zewnętrzne mm (LxSxH) 800mm x 570mm x 580mm
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego [dB (A)] Poniżej 80 Zasilanie Elektryczne 230 V/50Hz Zakres pracy +5°C do +45 C

 

Dodaj swoją opinię