Żywe rośliny są niezbędne dla zdrowia twojego stawu. Dostarczają tlen i zużywają substancje organiczne, które naturalnie występują w wodzie , a tym samym kontrolują wzrost glonów. Gdy sadzisz odporne gatunki, które mogą się szybko rozmnażać, pamiętaj o ich podzieleniu w miarę wzrostu, aby zapewnić miejsce na większą różnorodność gatunków . W miarę rozrastania  ogród wodny staje się jeszcze piękniejszy.
Kombinacja roślin o różnych wysokościach , stworzy znacznie bardziej estetyczną cechę niż roślina o tym samym rozmiarze . Również zdrowa mieszanka natleniaczy ,tych, które rosną  na dnie i dostarczają niezbędnego tlenu pierwiastkowego, takiego jak rogatek sztywny ,moczarka kanadyjska  lub wywłóczniki i roślin o powierzchniowych, takich jak lilie wodne czy grążele , zapewniają stawowi niezbędną równowagę .
Pamiętaj, że nie jest mądrze brać rodzime gatunki ze stawów i zbiorników w twojej okolicy. Poza tym, że to nielegalne i niszczy środowisko, nawet zdrowe naturalne rośliny stawowe pokryte są niechcianymi szkodnikami, od ślimaków po glony i mikroorganizmy chorobotwórcze. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie od renomowanej firmy, która uprawia rośliny stawowe specjalnie do ogrodnictwa wodnego.
Wybieranie i zamawianie roślin do stawu nie musi być bardziej skomplikowane niż wybór roślin do zwykłego ogrodu .
Ważna jest lektura i badania, a także przygotowanie i sporządzenie planu sadzenia przy użyciu odmian roślin, które dobrze sobie poradzą w danym klimacie. Pomożemy również w doborze właściwych odmian .
Sprawdź nasz duży wybór żywych roślin – gwarantowana jakość !