BIOklar 8

BIOklar 8
1499,00
Zapytaj o produkt

Opis produktu

BIOklar 8
 

2-komorowy filtr do oczka lub stawu o pojemności około 8 000 litrów.
- wykonany z laminatu poliestrowego o mocnej konstrukcji
- wejście: Ø 15/20/25 mm, wyjście: Ø75 mm
- zalecana wydajność pompy ok. 3 000 l/h
- w
ymiary: 80x65x65(H) cm

Materiały filtracyjne:
I Komora – szczotki filtracyjne :Pompa z oczka tłoczy wodę do pierwszego modułu, gdzie zostaje skierowana do dolnej części modułu. Tutaj strumień wody wyhamowuje i wytrącają się najgrubsze zanieczyszczenia . Dolna cześć każdej komory spełnia rolę osadnika, z którego osad można łatwo usunąć otwierając zawór umiejscowiony w najniższej części modułu. Następnie woda spokojnie przechodzi do górnej części zbiornika, gdzie są specjalne szczotki filtracyjne, wyglądem przypominające te do mycia butelek. Działają one głównie w sposób mechaniczny wyłapując grubsze zawiesiny.

II Komora – substrat filtracyjny Aquarock–   :Następnie, poprzez przelew woda dostaje się do drugiego modułu spełniacego głównie rolę filtracji biologicznej. Wypełniony jest specjalną wypalaną i bardzo porowatą glinką Aquarock stanowiącą idealne siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych.

Czyszczenie filtra jest maksymalnie uproszczone. Zgrubne czyszczenie wykonuje się  częściej (co tydzień) i polega na usunięciu zanieczyszczeń z odstojników. Należy na chwilę otworzyć po kolei każdy z 2 zaworów pod każdym z 2 modułów, tam bowiem osadzają się najgrubsze zanieczyszczenia. Dokładniejsze czyszczenie wykonuje się otwierając na dłużej zawór w każdym z odstojników i w czasie kiedy woda uchodzi z modułu wzruszamy  szczotki  powodując zejście wraz z uchodząca wodą uwolnionych zawiesin. Należy poczekać aż cała woda ujdzie z poszczególnych komór.

Umożliwia to bezpowrotne usuniecie materii organicznej z ekosystemu jakim jest staw,  Wodę z odstojników kierujemy do kanalizacji lub np. do podlewania trawnika.

Z ostatniego modułu woda wraca do stawu pozbawiona wszelkich zawiesin i oczyszczona biologicznie ze szkodliwych produktów rozkładu i przemiany materii ryb.

 

Jeśli w stawie następują zakwity glonów, należy stosować lampy UV.

Film pokazowy działanie filtra :

   https://www.youtube.com/watch?v=kxBw09ldrDU

Wysyłka tylko przy wpłacie na konto.

Nie wysyłamy razem z roślinami.!!!


 

Dodaj swoją opinię