BIOklar 15

3300,00
Zapytaj o produkt

Opis produktu

BIOklar 15 z matą jap
 

3-komorowy filtr do stawu lub oczka o pojemności około 15000 litrów.
-wykonany z laminatu poliestrowego o mocnej konstrukcji
-wejście: Ø 15/20/25 mm, wyjście: Ø 75 mm
-zalecana wydajność pompy ok. 4 000 l
-wymiary: 120x65x65(H) cm

 BIOklar 15

Profesjonalny, wielokomorowy filtr do stawów o pojemności do 15 000 litrów. Wykonany jest  z laminatu poliestrowo-szklanego, co gwarantuje bardzo wytrzymałą konstrukcję i długoletnią  pracę.

Filtr zapewnia odpowiednią powierzchnię biologicznie czynną co jest kluczowe w utrzymaniu czystej, klarownej wody, oraz utrzymania odpowiedniej równowagi biologicznej w stawie nawet przy dużej obsadzie ryb. Aby czyszczenie takiego filtra było łatwiejsze i aby większa była  kontrola nad przepływem wody przez materiał filtracyjny , filtr dzieli się na 3 połączone szeregowo komory.

I  komora - szczotki filtracyjne

Pompa z oczka tłoczy wodę do pierwszego modułu, gdzie zostaje skierowana do dolnej części modułu. Tutaj strumień wody wyhamowuje i wytrącają się najgrubsze zanieczyszczenia . Dolna cześć każdej komory spełnia rolę osadnika, z którego osad można łatwo usunąć otwierając zawór umiejscowiony w najniższej części modułu. Następnie woda spokojnie przechodzi do górnej części zbiornika, gdzie są specjalne szczotki filtracyjne, wyglądem przypominające te do mycia butelek. Działają one głównie w sposób mechaniczny wyłapując grubsze zawiesiny.

II  komora -   mata japońska

 

Następnie, poprzez przelew woda dostaje się do drugiego i dalej trzeciego modułu, zawsze trafiając najpierw do odstojnika w dolnej części, a następnie przechodząc przez materiał filtracyjny spoczywający na specjalnym ruszcie. Drugi moduł wypełniony jest   tzw. japońską matą (rodzaj grubej gąbki) - wyłapuje ona mechanicznie drobniejsze cząsteczki zawiesiny, ale też w dużym stopniu dzięki dużej powierzchni czynnej, następuje biologiczny rozkład zanieczyszczeń.

III komora - substrat  Aquarock

Następnie, poprzez przelew woda dostaje się do drugiego modułu spełniacego głównie rolę filtracji biologicznej. Wypełniony jest specjalną wypalaną i bardzo porowatą glinką Aquarock stanowiącą idealne siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych.

Czyszczenie filtra jest maksymalnie uproszczone. Zgrubne czyszczenie wykonuje się  częściej (co tydzień) i polega na usunięciu zanieczyszczeń z odstojników. Należy na chwilę otworzyć po kolei każdy z zaworów pod każdym z modułów, tam bowiem osadzają się najgrubsze zanieczyszczenia. Dokładniejsze czyszczenie wykonuje się otwierając na dłużej zawór w każdym z odstojników i w czasie kiedy woda uchodzi z modułu wzruszamy  szczotki  powodując zejście wraz z uchodząca wodą uwolnionych zawiesin. Należy poczekać aż cała woda ujdzie z poszczególnych komór.

Umożliwia to bezpowrotne usuniecie materii organicznej z ekosystemu jakim jest staw,  Wodę z odstojników kierujemy do kanalizacji lub np. do podlewania trawnika.

Z ostatniego modułu woda wraca do stawu pozbawiona wszelkich zawiesin i oczyszczona biologicznie ze szkodliwych produktów rozkładu i przemiany materii ryb.

Jeśli w stawie następują zakwity glonów, należy stosować lampy UV.

Działanie filtra film pokazowy :

https://www.youtube.com/watch?v=kxBw09ldrDU

 

Wysyłka tylko przy wpłacie na konto.

Nie wysyłamy razem z roślinami.!!!


 

 

Dodaj swoją opinię