BIOklar 140

17469,00
Zapytaj o produkt

Opis produktu

BIOklar 140
 

4-komorowy filtr do stawu lub oczka o pojemności około 140000 litrów.
- wykonany z laminatu poliestrowego o mocnej konstrukcji
- wejście: ø 25/32/40mm, wyjście: ø 110 mm
- zalecana wydajność pompy ok. 30 000 l/h
- wymiary: ok.295x108x100(H) cm

 BIOklar 140

Profesjonalny, wielokomorowy filtr do stawów o pojemności do 140 000 litrów. Wykonany jest  z laminatu poliestrowo-szklanego, co gwarantuje bardzo wytrzymałą konstrukcję i długoletnią  pracę.

Filtr zapewnia odpowiednią powierzchnię biologicznie czynną co jest kluczowe w utrzymaniu czystej, klarownej wody, oraz utrzymania odpowiedniej równowagi biologicznej w stawie nawet przy dużej obsadzie ryb. Aby czyszczenie takiego filtra było łatwiejsze i aby większa była  kontrola nad przepływem wody przez materiał filtracyjny , filtr dzieli się na 4 połączone szeregowo komory.

I  komora - szczotki filtracyjne

Pompa z oczka tłoczy wodę do pierwszego modułu, gdzie zostaje skierowana do dolnej części modułu. Tutaj strumień wody wyhamowuje i wytrącają się najgrubsze zanieczyszczenia . Dolna cześć każdej komory spełnia rolę osadnika, z którego osad można łatwo usunąć otwierając zawór umiejscowiony w najniższej części modułu. Następnie woda spokojnie przechodzi do górnej części zbiornika, gdzie są specjalne szczotki filtracyjne, wyglądem przypominające te do mycia butelek. Działają one głównie w sposób mechaniczny wyłapując grubsze zawiesiny.

II i III komora -  mata japońska

Następnie, poprzez przelew woda dostaje się do drugiego i dalej trzeciego modułu, zawsze trafiając najpierw do odstojnika w dolnej części, a następnie przechodząc przez materiał filtracyjny spoczywający na specjalnym ruszcie. Drugi i trzeci moduł wypełniony jest  tzw. japońską matą (rodzaj grubej gąbki) - wyłapuje ona mechanicznie drobniejsze cząsteczki zawiesiny, ale też w dużym stopniu dzięki dużej powierzchni czynnej, następuje biologiczny rozkład zanieczyszczeń.

IV komora - substrat  Aquarock

Następnie, poprzez przelew woda dostaje się do drugiego modułu spełniacego głównie rolę filtracji biologicznej. Wypełniony jest specjalną wypalaną i bardzo porowatą glinką Aquarock stanowiącą idealne siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych.

Czyszczenie filtra jest maksymalnie uproszczone. Zgrubne czyszczenie wykonuje się  częściej (co tydzień) i polega na usunięciu zanieczyszczeń z odstojników. Należy na chwilę otworzyć po kolei każdy z zaworów pod każdym z modułów, tam bowiem osadzają się najgrubsze zanieczyszczenia. Dokładniejsze czyszczenie wykonuje się otwierając na dłużej zawór w każdym z odstojników i w czasie kiedy woda uchodzi z modułu wzruszamy  szczotki  powodując zejście wraz z uchodząca wodą uwolnionych zawiesin. Należy poczekać aż cała woda ujdzie z poszczególnych komór.

Umożliwia to bezpowrotne usuniecie materii organicznej z ekosystemu jakim jest staw,  Wodę z odstojników kierujemy do kanalizacji lub np. do podlewania trawnika.

Z ostatniego modułu woda wraca do stawu pozbawiona wszelkich zawiesin i oczyszczona biologicznie ze szkodliwych produktów rozkładu i przemiany materii ryb.

Jeśli w stawie następują zakwity glonów, należy stosować lampy UV.

Film poglądowy jak działa filtr :

https://www.youtube.com/watch?v=kxBw09ldrDU

Wysyłka tylko przy wpłacie na konto.

Nie wysyłamy razem z roślinami.!!!


Cennik dla handlowców prześlemy mailem

Dodaj swoją opinię