BIO klar move 8

2499,00
Zapytaj o produkt

Opis produktu


BIOklar move 8 + 30L kaldnes
Pojemnośc filtra 170 L, 2 komory
Pojemnośc stawu ok.8000 L
Zalecana wydajnośc pompy ok 2tyś l/h
 

BIOklar move to wersja dobrze znanego i przetestowanego w tysiącach stawów  filtra BIOklar, ale z zastosowaną w trzeciej komorze technologią pływającego złoża „moving bed” zamiast wkładu Aquarock.

       Jest to coraz bardziej popularna metoda filtracji w oparciu o medium filtracyjne jakim jest Kaldnes. Są to niewielkie (11 mm średnicy) kształtki plastikowe o ciężarze właściwym zbliżonym do  wody, unoszące się więc swobodnie w toni wodnej i o bardzo dużej powierzchni biologicznie czynnej. Woda w komorze filtra wprawiana jest stale w ruch powietrzem podawanym od dołu tak aby cala masa Kaldnes była w ruchu i nie tworzyły się martwe strefy. W wodzie nasyconej tlenem, na kształtkach Kaldnes błona biologicznie czynna pracuje znacznie intensywniej niż na innych statycznych mediach filtracyjnych. Istnieją strefy „młodej” błony na zewnątrz kształtek, stale ścieranej  oraz „starej” od wewnętrznej strony. Proces nitryfikacji przebiega pełniej i bez niebezpieczeństwa wytworzenia się stref beztlenowych.

       Do filtra wystarczy podłączyć dostarczoną pompkę powietrzną i wsypać Kaldnes do trzeciej komory. Medium filtracyjne Kaldnes nie wymaga czyszczenia, można jednak usuwać zanieczyszczenia z odstojnika pod trzecią komorą filtracyjną tak jak w przypadku pierwszych dwóch komór.

Bioklar 200 wyposażony standardowo w matę japońską,
Dla modelu 60 zastosowano pompę powietrzną HAP-60, dla większych modeli HAP-80.
Wszystkie filtry dostępne także w wersji "grawitacyjnej" - woda napływa ze stawu do pierwszej komory grawitacyjnie

  Działanie filtra można zobaczyć:

http://youtu.be/hk8snJM7H64     lub http://www.youtube.com/watch?v=hk8snJM7H64&feature=youtu.be

 

Dodaj swoją opinię